Echo serca

To badanie obrazowe, inaczej zwane echokardiografią, które wykonuje się za pomocą ultradźwięków. Pozwala ono na ocenę funkcjonowania jam i zastawek serca, przepływu krwi oraz dużych naczyń krwionośnych. Jest to badanie bezinwazyjne, całkowicie bezpieczne dla pacjenta.

Wybierz specjalistę i umów wizytę

dr n. med.
Marcin Rzeszutko

Specjalizacje:
  • kardiologia
  • choroby wewnętrzne
Pacjenci:
  • dorośli
dr n.med. Agata Adamkiewicz-Piejko

dr n.med.
Agata Adamkiewicz-Piejko

geriatria, medycyna paliatywna, specjalista chorób wewnętrznych
Specjalizacje:
  • geriatria
  • choroby wewnętrzne
  • medycyna paliatywna
Pacjenci:
  • dorośli

Studia medyczne ukończyła w 1994 r. na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2006 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, obroniony za pracę pt. „Czynniki determinujące zmienność ciśnienia tętniczego krwi”, pod kierunkiem prof.dr hab Tomasza Grodzickiego.

Obecnie pracuje w POZ Szpitala Uniwersyteckiego, na oddziale Paliatywnym, w NZOZ „PRO VITA ET SPE” i w Hospicjum Domowym Specjalmed w Krakowie.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Paliatywnego (PTG), Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej (PTMP) i Polskiego Towarzystwa Leczenia Bólu (PTLB).

Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, a jej hobby to podróże, taniec, muzyka i żeglarstwo.

Uzyskane specjalizacje: 

  • 1998 - specjalizacja w zakresie chorób wewnętrznych I stopnia;
  • 2006 - specjalizacja w zakresie chorób wewnętrznych II stopnia;
  • 2010 - specjalizacja w dziedzinie Geriatrii;
  • 2014 - specjalizacja w dziedzinie Medycyny Paliatywnej;
dr Arkadiusz Basa

dr
Arkadiusz Basa

pulmonolog
Specjalizacje:
  • pulmonolog
prof. dr hab. n. med. Stanisława Bazan-Socha

prof. dr hab. n. med.
Stanisława Bazan-Socha

alergolog, immunolog, internista
Specjalizacje:
  • alergologia
  • immunologia
  • choroby wewnętrzne
Pacjenci:
  • dorośli

Studia medyczne ukończyła w 1996 r. na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Następnie odbyła tam studia doktoranckie z dziedziny biologii molekularnej. W 2001 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, obroniony z wyróżnieniem za pracę pt. „Genetyczna ekspresja syntazy leukotrienu C4 w eozynofilach krwi obwodowej u chorych na astmę oskrzelową”. Za pracę naukową w tym okresie otrzymała m.in. Stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej dla Młodych Naukowców, Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za rozprawę doktorską oraz wyróżnienie w Konkursie Aurelii Baczko przyznane przez Towarzystwo Popierania i Krzewienia Nauk w Warszawie.

W latach 2001-2002 przebywała na stypendium naukowym w Temple University School of Medicine, Philadelphia PA, USA. Była tam laureatką I nagrody w 22. dorocznym konkursie im. Dr Erwin Margulies w dziedzinie badań dotyczących nadkrzepliwości, przyznawanej w Sol Sherry Thrombosis Research Center, Temple University w Filadelfii.

W 2017 r. uzyskała tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych za rozprawę pt. „Rola wybranych receptorów integrynowych oraz ich selektywnych inhibitorów w modulacji reakcji zapalnej, ze szczególnym uwzględnieniem kolagenowych receptorów integrynowych w astmie”.

Od czasu ukończenia studiów związana była z II Katedrą Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum UJ. Jest specjalistą z dziedziny chorób wewnętrznych, alergologii i immunologii klinicznej, a jej zainteresowania kliniczne i badawcze dotykają przede wszystkim tematyki schorzeń autoimmunologicznych i alergologicznych.

 Anna Betlej


Anna Betlej

Specjalizacje:
dr n. med. Anna Chmielewska

dr n. med.
Anna Chmielewska

alergolog, specjalista chorób wewnętrznych
Specjalizacje:
  • alergologia
  • choroby wewnętrzne

W 1997 r. ukończyła Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Doświadczenie zawodowe i tytuł specjalisty chorób wewnętrznych zdobywała w trakcie pracy w II Katedrze Chorób Wewnętrznych im. prof. Andrzeja Szczeklika, w Klinice Alergii i Immunologii. Od zawsze wiedząc, że chce być alergologiem, kontynuowała rozwój zawodowy w Zakładzie Alergologii Collegium Medicum UJ pod kierownictwem prof. Krystyny Obtułowicz. 

Na co dzień zajmuje się leczeniem nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Stąd też tytuł pracy doktorskiej „Alergiczny wyprysk kontaktowy u dzieci i młodzieży zaostrzany przez dodatki do pokarmów”, którą aktualnie realizuje. 

Zainteresowania zawodowe to przede wszystkim alergia pyłkowa i jej wpływ na rozwój astmy oskrzelowej. Jest zwolennikiem immunoterapii jako leczenia przyczynowego alergii. 

Pracując jako alergolog pamięta, że jest również specjalistą chorób wewnętrznych i że na pacjenta należy patrzeć całościowo.

Prywatnie jest mamą czwórki dzieci.

dr Magda Chmielewska

dr
Magda Chmielewska

Specjalizacje:
dr Ewa Cichocka-Jarosz

dr
Ewa Cichocka-Jarosz

alergolog
Specjalizacje:
  • alergolog
dr Katarzyna Dyczek

dr
Katarzyna Dyczek

Specjalizacje:
dr Łukasz Dyczek

dr
Łukasz Dyczek

Specjalizacje:
dr Małgorzata Dyczek

dr
Małgorzata Dyczek

specjalista ds. jakości badań klinicznych
Specjalizacje:
  • dermatologia z wenerologią
Pacjenci:
  • dorośli

Przygodę z badaniami klinicznymi rozpoczęła ponad 20 lat temu. Początkowo brała w nich udział jako uczestnik, następnie współbadacz, aż do roli głównego badacza.

W Centrum Nowoczesnych Terapii „Dobry Lekarz”, zajmuje się kwestią jakości badań klinicznych. Kładzie duży nacisk na przestrzeganie wytycznych GCP i obowiązujących zasad, wdrażając jednolity standard procedur (SOP), ich kontrolę i wewnętrzne szkolenia. Dba także o to, by dane i wyniki uzyskiwane w prowadzonych badaniach były wiarygodne i dokładne, a prawa i poufność badanych osób były odpowiednio chronione.

dr Anna Ficek

dr
Anna Ficek

Specjalizacje:
mgr Katarzyna Gajda

mgr
Katarzyna Gajda

specjalista ds. badań klinicznych
Specjalizacje:

Od wielu lat pracuje nad badaniami klinicznymi, gdzie może obserwować intensywny rozwój świata farmacji i medycyny. Uczestniczy w procesie wprowadzania leków na rynek.

Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Zarządzanie i marketing w opiece zdrowotnej w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie oraz studia w zakresie Badania kliniczne - metodologia, organizacja i zarządzanie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach, gdzie dzieli się też doświadczeniami z innymi specjalistami z branży.

W Centrum Nowoczesnych Terapii „Dobry Lekarz”, którego jest współzałożycielką, zajmuje się planowaniem i nadzorowaniem pracy zespołów w badaniach klinicznych. Koordynuje także współpracę z firmami farmaceutycznymi.

dr Łukasz Goliński

dr
Łukasz Goliński

pulmonolog, internista
Specjalizacje:
  • pulmonologia
  • choroby wewnętrzne

W 2005 r. ukończył studia na kierunku lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Należał do Studenckiego Towarzystwa Naukowego przy Klinice Chorób Serca i Naczyń Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie odbył staż, po którym to zdecydował się zostać pulmonologiem.

W 2006 r. rozpoczął pracę na Oddziale Pulmonologii w Szpitalu Powiatowym w Proszowicach. Gałęzią specjalizacji, którą się głównie zajmuje, i w której stara się ciągle rozwijać, jest endoskopia drzewa oskrzelowego. Wykonuje bronchoskopię, ultrasonografię wewnątrzoskrzelową z możliwością przeprowadzenia biopsji zmian znajdujących się w klatce piersiowej. W przeszłości zajmował się brachyterapią raka płuc w Zakładzie Radioterapii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie, a aktualnie wykorzystuje swoje doświadczenie w tej dziedzinie w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie.

W wolnych chwilach jeździ na nartach, gra w tenisa, jeździ konno, na rowerze, wędkuje oraz czyta książki.

Uzyskane specjalizacje:

  • 2012 - specjalizacja w zakresie Chorób Wewnętrznych;
  • 2016 - specjalizacja w zakresie Chorób Płuc.
dr Maria Ignacak-Popiel

dr
Maria Ignacak-Popiel

lekarz
Specjalizacje:
  • lekarz chorób wewnętrznych
  • alergolog

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2012 roku związana była z II Katedrą Chorób Wewnętrznych Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie w Oddziale Klinicznym Kliniki Alergii i Immunologii zrealizowała specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych, a następnie alergologii. 

Od 10 lat prowadzi badania kliniczne, początkowo jako współbadacz, a następnie główny badacz. W latach 2012-2017 była wykładowcą w Szkole Medycznej dla Obcokrajowców Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. 

Jest autorką kilku publikacji naukowych oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego. Aktywnie uczestniczy w zjazdach i konferencjach naukowych.

dr Urszula Jedynak

dr
Urszula Jedynak

alergolog, pediatra
Specjalizacje:
  • alergologia
  • pediatria
mgr Karolina Kędziora

mgr
Karolina Kędziora

pielęgniarka / koordynator
Specjalizacje:
dr Izabella Anita Kierzkowska

dr
Izabella Anita Kierzkowska

reumatolog, immunolog, specjalista chorób wewnętrznych
Specjalizacje:
  • reumatologia
  • immunologia
  • choroby wewnętrzne
Pacjenci:
  • dorośli

Dyplom Akademii Medycznej uzyskała w Warszawie w 1994 r. Posiada 20-letnie doświadczenie w pracy na oddziale chorób wewnętrznych. Zdobywała je w krakowskich placówkach - Szpitalu Uniwersyteckim i Szpitalu Kolejowym. Od 6 lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń immunologicznych u dorosłych.

Uzyskane specjalizacje: 

  • 2005 - specjalizacja w zakresie chorób wewnętrznych;
  • 2011 - specjalizacja w dziedzinie Immunologii;
  • 2016 - specjalizacja w dziedzinie Reumatologii.
dr Anna Korkosz

dr
Anna Korkosz

dermatolog wenerolog, alergolog
Specjalizacje:
  • alergologia
  • dermatologia z wenerologią
Pacjenci:
  • dzieci
  • dorośli

Absolwentka Akademii Medycznej w Krakowie. Od wielu lat prowadzi pacjentów z chorobami alergicznymi skóry, atopowym zapaleniem skóry, wypryskami skóry, pokrzywką przewlekłą oraz z innymi przewlekłymi dermatozami jak trądzik czy łuszczyca.

Posiada również duże doświadczenie w leczeniu, immunoterapii, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, oczu oraz w prowadzeniu astmy oskrzelowej u dzieci i dorosłych. 

Prowadzi badania kliniczne z dziedzin dermatologii i alergologii.

Prywatnie interesuje się ogrodem. Uprawia turystykę pieszą, tenis ziemny, jeździ na rowerze szosowym.

dr Anna Kurzyńska

dr
Anna Kurzyńska

Specjalizacje:
 Agnieszka Kotlarczyk


Agnieszka Kotlarczyk

Specjalizacje:
 Magdalena Moczątko


Magdalena Moczątko

Specjalizacje:
dr Tomasz Pawlik

dr
Tomasz Pawlik

radiolog
Specjalizacje:
  • radiologia
Pacjenci:
  • dorośli

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego z 2004 r. W 2011 r. uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie Radiologia i diagnostyka obrazowa.

dr n. med. Marcin Rzeszutko

dr n. med.
Marcin Rzeszutko

kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych
Specjalizacje:
  • kardiologia
  • choroby wewnętrzne
Pacjenci:
  • dorośli

Specjalizację z chorób wewnętrznych oraz studia doktoranckie odbył w II Katedrze Chorób Wewnętrznych im. Profesora Andrzeja Szczeklika w Krakowie. Przez wiele lat pracował na Oddziale Internistycznym, a obecnie na Oddziale Angiologii i Kardiologii II Katedry Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od samego początku swej pracy szkolił się jako kardiolog interwencyjny wykonując koronarografię i angioplastyki w zakresie tętnic wieńcowych. Specjalizację z kardiologii ukończył w 2013 r. Od ponad 10 lat zajmuje się również nauczaniem przyszłych młodych lekarzy, będąc asystentem Kliniki Angiologii CM UJ.

Jego zainteresowania naukowe dotyczą wyjaśniania roli procesów zapalnych w powstawaniu miażdżycy i zawału serca.

dr hab. n. med. Małgorzata Sładek

dr hab. n. med.
Małgorzata Sładek

gastrolog, gastroenterolog dziecięcy
Specjalizacje:
  • gastrologia
  • gastroenterologia dziecięca
dr n.med. Wojciech Sydor

dr n.med.
Wojciech Sydor

immunolog, angiolog, specjalista chorób wewnętrznych
Specjalizacje:
  • immumolog
  • choroby wewnętrzne
  • angiolog

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Biologii Molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1998 roku zawodowo związany z II Katedrą Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Jest starszym asystentem w Oddziale Klinicznym Alergii i Immunologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, II Katedrze Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w oraz wykładowcą Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W swojej pracy zajmuje się pacjentami z chorobami immunologicznymi oraz alergicznymi, szczególnie zaś interesuje się problematyką układowych chorób tkanki łącznej, zapaleniami naczyń, diagnostyką trombofili i leczeniem zakrzepicy żył/zatorowości płucnej oraz poszukiwaniem przyczyn niepowodzeń położniczych.

Jest autorem i współautorem wielu publikacji, doniesień naukowych oraz wytycznych postępowania (m.in. z zakresu profilaktyki przeciwzakrzepowej, zespołu pozakrzepowego oraz wtórnych niedoborów odporności), w tym rozdziału w książce "Autoimmune Disorders - Current Concepts and Advances from Bedside to Mechanistic Insights", 2011.

Należy do Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Angiologicznego oraz International Society of Thrombosis and Haemostasis.

mgr Elżbieta Szaro

mgr
Elżbieta Szaro

koordynator badań klinicznych
Specjalizacje:

W 1988 r. ukończyła Medyczne Studium Zawodowe im. Prof. Aleksandra Szczygła w Krakowie na wydziale Dietetyki. Rozpoczęła wtedy pracę w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie na oddziale Chorób Wewnętrznych na stanowisku Dietetyka. Od 1993 r. kontynuuje pracę w Szpitalu Uniwersyteckim na oddziale Pulmonologii.

W 2004 r. ukończyła studia na Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na Wydziale Technologii Żywności o kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka.

Interesuje się metodami leczenia, z którymi zetknęła się na oddziale Pulmonologii, gdzie współuczestniczyła w dostosowaniu odpowiedniego profilu żywienia w połączeniu z jednostką chorobową oraz leczeniem farmakologicznym.

Pracę przy badaniach klinicznych rozpoczęła w 2012 r. Swoją wiedzę pogłębia poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach.

 Katarzyna Tylek


Katarzyna Tylek

Specjalizacje:
mgr Joanna Włodarczyk

mgr
Joanna Włodarczyk

pielęgniarka
Specjalizacje:
mgr Joanna Wolińska

mgr
Joanna Wolińska

młodszy asystent ds. jakości badań klinicznych
Specjalizacje:

Magister farmacji, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, koordynator badań klinicznych, coach.

Po ukończeniu studiów odbyła staż w aptece prywatnej w Krakowie. Następnie w 2003 r. wyjechała do Stanów Zjednoczonych. W latach 2004-2014 pracowała tam początkowo jako technik farmacji, potem jako kierownik apteki.

Od 2017 r. związana z Centrum Nowoczesnych Terapii „Dobry Lekarz”. Dba o prawidłowy przebieg badań klinicznych. Posiada doświadczenie w następujących obszarach badań klinicznych: pulmonologia, alergologia, dermatologia, immunologia, endokrynologia.

Dzięki wielu szkoleniom ciągle poszerza swoją wiedzę. Obecnie studiuje „Monitorowanie i koordynacja badań klinicznych” na WSIiZ w Rzeszowie. W 2020 r. zdobyła 1 miejsce w konkursie Liderzy Badań Klinicznych w kategorii Koordynator Ośrodka Badawczego.

mgr Magdalena Zapiór

mgr
Magdalena Zapiór

dietetyk kliniczny
Specjalizacje:
  • dietetyka kliniczna
Pacjenci:
  • dorośli

Ukończyłam studia na kierunku dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (studia licencjackie oraz magisterskie), oraz Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyków ze statusem Dietetyk Medyczny. Podczas trwania studiów sukcesywnie zdobywałam doświadczenie zawodowe. 

Brałam udział w licznych praktykach w jednostkach żywienia i poradniach specjalistycznych Szpitala Uniwersyteckiego oraz przedszkolach i Domach Pomocy Społecznej w Krakowie.

Po studiach odbyłam staż w Centralnej Dietetyce firmy cateringowej. Swoją wiedzę pogłębiam na licznych szkoleniach i konferencjach.  Od 7 lat wykładam przedmioty związane z dietetyką w rocznej szkole policealnej w Krakowie. Obecnie współpracuje z kilkoma przychodniami w Krakowie (m.in. z Centrum Nowoczesnych Terapii Dobry Lekarz).

W swojej pracy lubię kontakt z drugim człowiekiem, charakteryzuje mnie duża wrażliwość na problemy drugiej osoby. Każdemu klientowi poświęcam ogromną uwagę co skutkuję ułożeniem właściwej diety dostosowanej indywidualnie do potrzeb pacjenta.

Moją pasją jest gotowanie oraz poszukiwanie nowych przepisów i smaków na kulinarnej mapie Krakowa. Lubię spacery i aktywne formy spędzania wolnego czasu.

Jeżeli do tej pory Twój sposób odżywiania nie był prawidłowy umów się na wizytę a ustalimy razem plan działania.

 Piotr Żurek


Piotr Żurek

Specjalizacje: