Szukasz Dobrego Lekarza?

Znalazłeś się w najlepszym miejscu! Zadzwoń

+48 12 430 60 67

Zarezerwuj swoją wizytę online

Centrum Nowoczesnych Terapii "Dobry Lekarz" Sp. z o. o.
Zdjecie mgr Katarzyna Gajda

mgr
Katarzyna Gajda

specjalista ds. badań klinicznych
Specjalizacje:
Pacjenci:

Od wielu lat pracuje nad badaniami klinicznymi, gdzie może obserwować intensywny rozwój świata farmacji i medycyny. Uczestniczy w procesie wprowadzania leków na rynek.

Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Zarządzanie i marketing w opiece zdrowotnej w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie oraz studia w zakresie Badania kliniczne - metodologia, organizacja i zarządzanie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach, gdzie dzieli się też doświadczeniami z innymi specjalistami z branży.

W Centrum Nowoczesnych Terapii „Dobry Lekarz”, którego jest współzałożycielką, zajmuje się planowaniem i nadzorowaniem pracy zespołów w badaniach klinicznych. Koordynuje także współpracę z firmami farmaceutycznymi.

Zdjecie mgr Joanna Wolińska

mgr
Joanna Wolińska

młodszy asystent ds. jakości badań klinicznych
Specjalizacje:
Pacjenci:

Magister farmacji, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, koordynator badań klinicznych, coach.

Po ukończeniu studiów odbyła staż w aptece prywatnej w Krakowie. Następnie w 2003 r. wyjechała do Stanów Zjednoczonych. W latach 2004-2014 pracowała tam początkowo jako technik farmacji, potem jako kierownik apteki.

Od 2017 r. związana z Centrum Nowoczesnych Terapii „Dobry Lekarz”. Dba o prawidłowy przebieg badań klinicznych. Posiada doświadczenie w następujących obszarach badań klinicznych: pulmonologia, alergologia, dermatologia, immunologia, endokrynologia.

Dzięki wielu szkoleniom ciągle poszerza swoją wiedzę. Obecnie studiuje „Monitorowanie i koordynacja badań klinicznych” na WSIiZ w Rzeszowie. W 2020 r. zdobyła 1 miejsce w konkursie Liderzy Badań Klinicznych w kategorii Koordynator Ośrodka Badawczego.

Zdjecie mgr Elżbieta Szaro

mgr
Elżbieta Szaro

koordynator badań klinicznych
Specjalizacje:
Pacjenci:

W 1988 r. ukończyła Medyczne Studium Zawodowe im. Prof. Aleksandra Szczygła w Krakowie na wydziale Dietetyki. Rozpoczęła wtedy pracę w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie na oddziale Chorób Wewnętrznych na stanowisku Dietetyka. Od 1993 r. kontynuuje pracę w Szpitalu Uniwersyteckim na oddziale Pulmonologii.

W 2004 r. ukończyła studia na Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na Wydziale Technologii Żywności o kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka.

Interesuje się metodami leczenia, z którymi zetknęła się na oddziale Pulmonologii, gdzie współuczestniczyła w dostosowaniu odpowiedniego profilu żywienia w połączeniu z jednostką chorobową oraz leczeniem farmakologicznym.

Pracę przy badaniach klinicznych rozpoczęła w 2012 r. Swoją wiedzę pogłębia poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach.

Zdjecie lek. med Małgorzata Dyczek

lek. med
Małgorzata Dyczek

specjalista ds. jakości badań klinicznych
Specjalizacje:
 • dermatolog
Pacjenci:
 • dorośli

Przygodę z badaniami klinicznymi rozpoczęła ponad 20 lat temu. Początkowo brała w nich udział jako uczestnik, następnie współbadacz, aż do roli głównego badacza.

W Centrum Nowoczesnych Terapii „Dobry Lekarz”, zajmuje się kwestią jakości badań klinicznych. Kładzie duży nacisk na przestrzeganie wytycznych GCP i obowiązujących zasad, wdrażając jednolity standard procedur (SOP), ich kontrolę i wewnętrzne szkolenia. Dba także o to, by dane i wyniki uzyskiwane w prowadzonych badaniach były wiarygodne i dokładne, a prawa i poufność badanych osób były odpowiednio chronione.

Zdjecie mgr Karolina Kędziora

mgr
Karolina Kędziora

pielęgniarka / koordynator
Specjalizacje:
Pacjenci:
Zdjecie mgr Joanna Włodarczyk

mgr
Joanna Włodarczyk

pielęgniarka
Specjalizacje:
Pacjenci:
Zdjecie mgr Weronika Karska

mgr
Weronika Karska

sekretarka medyczna
Specjalizacje:
Pacjenci:
Zdjecie lek.med. Anna Chmielewska

lek.med.
Anna Chmielewska

alergolog, internista
Specjalizacje:
 • alergologia
 • interna
Pacjenci:

W 1997 r. ukończyła Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Doświadczenie zawodowe i tytuł specjalisty chorób wewnętrznych zdobywała w trakcie pracy w II Katedrze Chorób Wewnętrznych im. prof. Andrzeja Szczeklika, w Klinice Alergii i Immunologii. Od zawsze wiedząc, że chce być alergologiem, kontynuowała rozwój zawodowy w Zakładzie Alergologii Collegium Medicum UJ pod kierownictwem prof. Krystyny Obtułowicz. 

Na co dzień zajmuje się leczeniem nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Stąd też tytuł pracy doktorskiej „Alergiczny wyprysk kontaktowy u dzieci i młodzieży zaostrzany przez dodatki do pokarmów”, którą aktualnie realizuje. 

Zainteresowania zawodowe to przede wszystkim alergia pyłkowa i jej wpływ na rozwój astmy oskrzelowej. Jest zwolennikiem immunoterapii jako leczenia przyczynowego alergii. 

Pracując jako alergolog pamięta, że jest również specjalistą chorób wewnętrznych i że na pacjenta należy patrzeć całościowo.

Prywatnie jest mamą czwórki dzieci.

Zdjecie lek.med. Anna Korkosz

lek.med.
Anna Korkosz

dermatolog, alegrolog
Specjalizacje:
 • dermatologia
 • alergologia
Pacjenci:
 • dzieci

Absolwentka Akademii Medycznej w Krakowie. Od wielu lat prowadzi pacjentów z chorobami alergicznymi skóry, atopowym zapaleniem skóry, wypryskami skóry, pokrzywką przewlekłą oraz z innymi przewlekłymi dermatozami jak trądzik czy łuszczyca.

Posiada również duże doświadczenie w leczeniu, immunoterapii, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, oczu oraz w prowadzeniu astmy oskrzelowej u dzieci i dorosłych. 

Prowadzi badania kliniczne z dziedzin dermatologii i alergologii.

Prywatnie interesuje się ogrodem. Uprawia turystykę pieszą, tenis ziemny, jeździ na rowerze szosowym.

Zdjecie lek. med. Izabella Anita Kierzkowska

lek. med.
Izabella Anita Kierzkowska

reumatolog, immunolog, internista
Specjalizacje:
 • reumatologia
 • immunologia
 • interna
Pacjenci:
 • dorośli

Dyplom Akademii Medycznej uzyskała w Warszawie w 1994 r. Posiada 20-letnie doświadczenie w pracy na oddziale chorób wewnętrznych. Zdobywała je w krakowskich placówkach - Szpitalu Uniwersyteckim i Szpitalu Kolejowym. Od 6 lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń immunologicznych u dorosłych.

Uzyskane specjalizacje: 

 • 2005 - specjalizacja w zakresie chorób wewnętrznych;
 • 2011 - specjalizacja w dziedzinie Immunologii;
 • 2016 - specjalizacja w dziedzinie Reumatologii.

dr n.med.
Wojciech Sydor

lekarz
Specjalizacje:
 • immumolog
 • lekarz chorób wewnętrznych
 • angiolog
Pacjenci:
Zdjecie dr n. med. Grzegorz Sokołowski

dr n. med.
Grzegorz Sokołowski

endokrynolog, internista
Specjalizacje:
 • endokrynologia
 • interna
Pacjenci:

W 2004 r. ukończył studia wyższe na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2010 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych za pracę pt. „Ekspresja markerów proliferacji i angiogenezy w guzach przysadki mózgowej”, a w 2012 r. tytuł specjalisty chorób wewnętrznych.

Interesuje się kompleksową opieką internistyczną ze szczególnym naciskiem na choroby narządów wydzielania wewnętrznego, w tym schorzenia tarczycy (również u kobiet w ciąży), przysadki i nadnerczy. Wykonuje również diagnostykę ultrasonograficzną tarczycy z biopsją aspiracyjną cienkoigłową zmian ogniskowych.

Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2006 r. na Oddziale Klinicznym Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, gdzie zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów ze schorzeniami z zakresu chorób wewnętrznych, diabetologii i endokrynologii. Od 2010 r. jest zatrudniony w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na stanowisku nauczyciela akademickiego.

Zdjecie lek.med. Łukasz Goliński

lek.med.
Łukasz Goliński

pulmonolog, internista
Specjalizacje:
 • pulmonologia
 • interna
Pacjenci:

W 2005 r. ukończył studia na kierunku lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Należał do Studenckiego Towarzystwa Naukowego przy Klinice Chorób Serca i Naczyń Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie odbył staż, po którym to zdecydował się zostać pulmonologiem.

W 2006 r. rozpoczął pracę na Oddziale Pulmonologii w Szpitalu Powiatowym w Proszowicach. Gałęzią specjalizacji, którą się głównie zajmuje, i w której stara się ciągle rozwijać, jest endoskopia drzewa oskrzelowego. Wykonuje bronchoskopię, ultrasonografię wewnątrzoskrzelową z możliwością przeprowadzenia biopsji zmian znajdujących się w klatce piersiowej. W przeszłości zajmował się brachyterapią raka płuc w Zakładzie Radioterapii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie, a aktualnie wykorzystuje swoje doświadczenie w tej dziedzinie w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie.

W wolnych chwilach jeździ na nartach, gra w tenisa, jeździ konno, na rowerze, wędkuje oraz czyta książki.

Uzyskane specjalizacje: 

 • 2012 - specjalizacja w zakresie Chorób Wewnętrznych;
 • 2016 - specjalizacja w zakresie Chorób Płuc.

lek.med
Maria Ignacak-Popiel

lekarz
Specjalizacje:
 • lekarz chorób wewnętrznych
Pacjenci:
Zdjecie prof. dr hab. n. med. Stanisława Bazan-Socha

prof. dr hab. n. med.
Stanisława Bazan-Socha

alergolog, immunolog, internista
Specjalizacje:
 • alergologia
 • immunologia
 • interna
Pacjenci:
 • dorośli

Studia medyczne ukończyła w 1996 r. na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Następnie odbyła tam studia doktoranckie z dziedziny biologii molekularnej. W 2001 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, obroniony z wyróżnieniem za pracę pt. „Genetyczna ekspresja syntazy leukotrienu C4 w eozynofilach krwi obwodowej u chorych na astmę oskrzelową”. Za pracę naukową w tym okresie otrzymała m.in. Stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej dla Młodych Naukowców, Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za rozprawę doktorską oraz wyróżnienie w Konkursie Aurelii Baczko przyznane przez Towarzystwo Popierania i Krzewienia Nauk w Warszawie.

W latach 2001-2002 przebywała na stypendium naukowym w Temple University School of Medicine, Philadelphia PA, USA. Była tam laureatką I nagrody w 22. dorocznym konkursie im. Dr Erwin Margulies w dziedzinie badań dotyczących nadkrzepliwości, przyznawanej w Sol Sherry Thrombosis Research Center, Temple University w Filadelfii.

W 2017 r. uzyskała tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych za rozprawę pt. „Rola wybranych receptorów integrynowych oraz ich selektywnych inhibitorów w modulacji reakcji zapalnej, ze szczególnym uwzględnieniem kolagenowych receptorów integrynowych w astmie”.

Od czasu ukończenia studiów związana była z II Katedrą Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum UJ. Jest specjalistą z dziedziny chorób wewnętrznych, alergologii i immunologii klinicznej, a jej zainteresowania kliniczne i badawcze dotykają przede wszystkim tematyki schorzeń autoimmunologicznych i alergologicznych.

Zdjecie dr n. med. Marcin Rzeszutko

dr n. med.
Marcin Rzeszutko

kardiolog, specjalista chorób wewnętrznych
Specjalizacje:
 • kardiologia
 • choroby wewnętrzne
Pacjenci:
 • dorośli

Specjalizację z chorób wewnętrznych oraz studia doktoranckie odbył w II Katedrze Chorób Wewnętrznych im. Profesora Andrzeja Szczeklika w Krakowie. Przez wiele lat pracował na Oddziale Internistycznym, a obecnie na Oddziale Angiologii i Kardiologii II Katedry Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od samego początku swej pracy szkolił się jako kardiolog interwencyjny wykonując koronarografię i angioplastyki w zakresie tętnic wieńcowych. Specjalizację z kardiologii ukończył w 2013 r. Od ponad 10 lat zajmuje się również nauczaniem przyszłych młodych lekarzy, będąc asystentem Kliniki Angiologii CM UJ.

Jego zainteresowania naukowe dotyczą wyjaśniania roli procesów zapalnych w powstawaniu miażdżycy i zawału serca.

Zdjecie dr n.med. Agata Adamkiewicz-Piejko

dr n.med.
Agata Adamkiewicz-Piejko

geriatria, choroby wewnętrzne, medycyna paliatywna
Specjalizacje:
 • geriatria
 • choroby wewnętrzne
 • medycyna paliatywna
Pacjenci:
 • dorośli

Studia medyczne ukończyła w 1994 r. na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2006 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, obroniony za pracę pt. „Czynniki determinujące zmienność ciśnienia tętniczego krwi”, pod kierunkiem prof.dr hab Tomasza Grodzickiego.

Obecnie pracuje w POZ Szpitala Uniwersyteckiego, na oddziale Paliatywnym, w NZOZ „PRO VITA ET SPE” i w Hospicjum Domowym Specjalmed w Krakowie.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Paliatywnego (PTG), Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej (PTMP) i Polskiego Towarzystwa Leczenia Bólu (PTLB).

Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, a jej hobby to podróże, taniec, muzyka i żeglarstwo.

Uzyskane specjalizacje: 

 • 1998 - specjalizacja w zakresie chorób wewnętrznych I stopnia;
 • 2006 - specjalizacja w zakresie chorób wewnętrznych II stopnia;
 • 2010 - specjalizacja w dziedzinie Geriatrii;
 • 2014 - specjalizacja w dziedzinie Medycyny Paliatywnej;
Zdjecie dr n. med. Natalia Piórowska

dr n. med.
Natalia Piórowska

endokrynolog
Specjalizacje:
 • endokrynologia
Pacjenci:
 • dorośli

Absolwentka wyższych studiów na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W 2012 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych za pracę pt: „Ocena ryzyka rozwoju nieprawidłowej glikemii na czczo, nieprawidłowej tolerancji glukozy oraz cukrzycy u osób bez stwierdzanych w latach 1998-2000 zaburzeń gospodarki węglowodanowej”.

W 2014 r. uzyskała tytuł specjalisty chorób wewnętrznych, a w 2019 r. tytuł specjalisty endokrynologii.

Doświadczenie zawodowe w zakresie chorób narządów wydzielania wewnętrznego, w tym schorzeń tarczycy (również kobiet w ciąży), przytarczyc, nadnerczy, przysadki zdobywała m.in. na Oddziale Klinicznym Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz na licznych konferencjach i szkoleniach.

Kwalifikacje oraz umiejętności praktyczne w zakresie kompleksowej opieki internistycznej zdobywała podczas pracy w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym SU w Krakowie.

Wykonuje diagnostykę ultrasonograficzną tarczycy oraz jamy brzusznej ze szczególnym uwzględnieniem pól nadnerczowych.

Zdjecie mgr Magdalena Zapiór

mgr
Magdalena Zapiór

dietetyk kliniczny
Specjalizacje:
 • dietetyka kliniczna
Pacjenci:
 • dorośli

Ukończyła studia na kierunku dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie studiuje Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków ze statusem Dietetyk Medyczny.

Brała udział w licznych praktykach w jednostkach żywienia i poradniach specjalistycznych Szpitala Uniwersyteckiego oraz przedszkolach i Domach Pomocy Społecznej. Po studiach odbyła staż w Centralnej Dietetyce, firmie cateringowej, z którą obecnie współpracuje. Swoją wiedzę pogłębia na licznych szkoleniach i konferencjach. Wykłada przedmiot „Żywienie człowieka i komponowanie jadłospisów” w szkole policealnej.

W swojej pracy lubi kontakt z drugim człowiekiem, charakteryzuje ją duża wrażliwość na problemy. Każdemu pacjentowi poświęca ogromną uwagę, co skutkuje ułożeniem właściwej diety dostosowanej indywidualnie do jego potrzeb.

Zdjecie dr n. med. Ewa Ignacak

dr n. med.
Ewa Ignacak

nefrolog, transplantolog, internista
Specjalizacje:
 • nefrologia
 • transplantologia
 • interna
Pacjenci:
 • dorośli

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej im. Mikołaja Kopernika w Krakowie w 1985 r. Od 1986 r. lekarz II Oddziału Chorób Wewnętrznych Szpitala Narutowicza w Krakowie, od 1991 r. pracownik Kliniki Nefrologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Wieloletni asystent i nauczyciel akademicki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. W 1995 r. uzyskała tytuł dr nauk medycznych na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UJ pt: „Występowanie przeciwciał przeciw wirusowi zapalenia wątroby typu C (HCV) w grupie chorych przewlekle dializowanych oraz u personelu Stacji Dializ”. Wieloletni członek Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego, aktywnie uczestniczy w zjazdach i konferencjach naukowych krajowych i zagranicznych. Kliniczne i zawodowe zainteresowania skupia wokół chorych z problemami nefrologicznymi oraz po przeszczepieniu nerki.

Uzyskane specjalizacje: 

 • 1990 - I st. specjalizacji w zakresie Chorób Wewnętrznych;
 • 1996 - II st. specjalizacji w zakresie Chorób Wewnętrznych ;
 • 2000 - specjalizacja z Nefrologii;
 • 2009 - specjalizacja z zakresu Transplantologii Klinicznej.
Zdjecie dr Tomasz Pawlik

dr
Tomasz Pawlik

radiolog
Specjalizacje:
 • radiologia
Pacjenci:
 • dorośli

Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego z 2004 r. W 2011 r. uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie Radiologia i diagnostyka obrazowa.