Konsultacje lekarskie
Zrób pierwszy krok w procesie leczenia
Od wielu lat pracuje nad badaniami klinicznymi, gdzie może obserwować intensywny rozwój świata farmacji i medycyny. Uczestniczy w procesie wprowadzania leków na rynek.
Ukończyła studia podyplomowe w zakresie Zarządzanie i marketing w opiece zdrowotnej w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie oraz studia w zakresie Badania kliniczne - metodologia, organizacja i zarządzanie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach, gdzie dzieli się też doświadczeniami z innymi specjalistami z branży.
W Centrum Nowoczesnych Terapii „Dobry Lekarz”, którego jest współzałożycielką, zajmuje się planowaniem i nadzorowaniem pracy zespołów w badaniach klinicznych. Koordynuje także współpracę z firmami farmaceutycznymi.
Magister farmacji, absolwentka Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, koordynator badań klinicznych, coach.
Po ukończeniu studiów odbyła staż w aptece prywatnej w Krakowie. Następnie w 2003 r. wyjechała do Stanów Zjednoczonych. W latach 2004-2014 pracowała tam początkowo jako technik farmacji, potem jako kierownik apteki.
Od 2017 r. związana z Centrum Nowoczesnych Terapii „Dobry Lekarz”. Dba o prawidłowy przebieg badań klinicznych. Posiada doświadczenie w następujących obszarach badań klinicznych: pulmonologia, alergologia, dermatologia, immunologia, endokrynologia.
Dzięki wielu szkoleniom ciągle poszerza swoją wiedzę. Obecnie studiuje „Monitorowanie i koordynacja badań klinicznych” na WSIiZ w Rzeszowie. W 2020 r. zdobyła 1 miejsce w konkursie Liderzy Badań Klinicznych w kategorii Koordynator Ośrodka Badawczego.
W 1988 r. ukończyła Medyczne Studium Zawodowe im. Prof. Aleksandra Szczygła w Krakowie na wydziale Dietetyki. Rozpoczęła wtedy pracę w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie na oddziale Chorób Wewnętrznych na stanowisku Dietetyka. Od 1993 r. kontynuuje pracę w Szpitalu Uniwersyteckim na oddziale Pulmonologii.
W 2004 r. ukończyła studia na Akademii Rolniczej im. Hugona Kołłątaja w Krakowie na Wydziale Technologii Żywności o kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka.
Interesuje się metodami leczenia, z którymi zetknęła się na oddziale Pulmonologii, gdzie współuczestniczyła w dostosowaniu odpowiedniego profilu żywienia w połączeniu z jednostką chorobową oraz leczeniem farmakologicznym.
Pracę przy badaniach klinicznych rozpoczęła w 2012 r. Swoją wiedzę pogłębia poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach.
Przygodę z badaniami klinicznymi rozpoczęła ponad 20 lat temu. Początkowo brała w nich udział jako uczestnik, następnie współbadacz, aż do roli głównego badacza.
W Centrum Nowoczesnych Terapii „Dobry Lekarz”, zajmuje się kwestią jakości badań klinicznych. Kładzie duży nacisk na przestrzeganie wytycznych GCP i obowiązujących zasad, wdrażając jednolity standard procedur (SOP), ich kontrolę i wewnętrzne szkolenia. Dba także o to, by dane i wyniki uzyskiwane w prowadzonych badaniach były wiarygodne i dokładne, a prawa i poufność badanych osób były odpowiednio chronione.
W 1997 r. ukończyła Wydział Lekarski Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Doświadczenie zawodowe i tytuł specjalisty chorób wewnętrznych zdobywała w trakcie pracy w II Katedrze Chorób Wewnętrznych im. prof. Andrzeja Szczeklika, w Klinice Alergii i Immunologii. Od zawsze wiedząc, że chce być alergologiem, kontynuowała rozwój zawodowy w Zakładzie Alergologii Collegium Medicum UJ pod kierownictwem prof. Krystyny Obtułowicz.
Na co dzień zajmuje się leczeniem nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Stąd też tytuł pracy doktorskiej „Alergiczny wyprysk kontaktowy u dzieci i młodzieży zaostrzany przez dodatki do pokarmów”, którą aktualnie realizuje.
Zainteresowania zawodowe to przede wszystkim alergia pyłkowa i jej wpływ na rozwój astmy oskrzelowej. Jest zwolennikiem immunoterapii jako leczenia przyczynowego alergii.
Pracując jako alergolog pamięta, że jest również specjalistą chorób wewnętrznych i że na pacjenta należy patrzeć całościowo.
Prywatnie jest mamą czwórki dzieci.
Absolwentka Akademii Medycznej w Krakowie. Od wielu lat prowadzi pacjentów z chorobami alergicznymi skóry, atopowym zapaleniem skóry, wypryskami skóry, pokrzywką przewlekłą oraz z innymi przewlekłymi dermatozami jak trądzik czy łuszczyca.
Posiada również duże doświadczenie w leczeniu, immunoterapii, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, oczu oraz w prowadzeniu astmy oskrzelowej u dzieci i dorosłych.
Prowadzi badania kliniczne z dziedzin dermatologii i alergologii.
Prywatnie interesuje się ogrodem. Uprawia turystykę pieszą, tenis ziemny, jeździ na rowerze szosowym.
Dyplom Akademii Medycznej uzyskała w Warszawie w 1994 r. Posiada 20-letnie doświadczenie w pracy na oddziale chorób wewnętrznych. Zdobywała je w krakowskich placówkach - Szpitalu Uniwersyteckim i Szpitalu Kolejowym. Od 6 lat zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń immunologicznych u dorosłych.
Uzyskane specjalizacje:
Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Biologii Molekularnej na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 1998 roku zawodowo związany z II Katedrą Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jest starszym asystentem w Oddziale Klinicznym Alergii i Immunologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, II Katedrze Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w oraz wykładowcą Szkoły Medycznej dla Obcokrajowców Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W swojej pracy zajmuje się pacjentami z chorobami immunologicznymi oraz alergicznymi, szczególnie zaś interesuje się problematyką układowych chorób tkanki łącznej, zapaleniami naczyń, diagnostyką trombofili i leczeniem zakrzepicy żył/zatorowości płucnej oraz poszukiwaniem przyczyn niepowodzeń położniczych.
Jest autorem i współautorem wielu publikacji, doniesień naukowych oraz wytycznych postępowania (m.in. z zakresu profilaktyki przeciwzakrzepowej, zespołu pozakrzepowego oraz wtórnych niedoborów odporności), w tym rozdziału w książce "Autoimmune Disorders - Current Concepts and Advances from Bedside to Mechanistic Insights", 2011.
Należy do Towarzystwa Internistów Polskich, Polskiego Towarzystwa Angiologicznego oraz International Society of Thrombosis and Haemostasis.
Specjalizację z chorób wewnętrznych oraz studia doktoranckie odbył w II Katedrze Chorób Wewnętrznych im. Profesora Andrzeja Szczeklika w Krakowie. Przez wiele lat pracował na Oddziale Internistycznym, a obecnie na Oddziale Angiologii i Kardiologii II Katedry Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od samego początku swej pracy szkolił się jako kardiolog interwencyjny wykonując koronarografię i angioplastyki w zakresie tętnic wieńcowych. Specjalizację z kardiologii ukończył w 2013 r. Od ponad 10 lat zajmuje się również nauczaniem przyszłych młodych lekarzy, będąc asystentem Kliniki Angiologii CM UJ.
Jego zainteresowania naukowe dotyczą wyjaśniania roli procesów zapalnych w powstawaniu miażdżycy i zawału serca.
Studia medyczne ukończyła w 1994 r. na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2006 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, obroniony za pracę pt. „Czynniki determinujące zmienność ciśnienia tętniczego krwi”, pod kierunkiem prof.dr hab Tomasza Grodzickiego.
Obecnie pracuje w POZ Szpitala Uniwersyteckiego, na oddziale Paliatywnym, w NZOZ „PRO VITA ET SPE” i w Hospicjum Domowym Specjalmed w Krakowie.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Paliatywnego (PTG), Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej (PTMP) i Polskiego Towarzystwa Leczenia Bólu (PTLB).
Prywatnie jest mamą dwójki dzieci, a jej hobby to podróże, taniec, muzyka i żeglarstwo.
Uzyskane specjalizacje:
Ukończyła studia na kierunku dietetyka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie studiuje Zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków ze statusem Dietetyk Medyczny.
Brała udział w licznych praktykach w jednostkach żywienia i poradniach specjalistycznych Szpitala Uniwersyteckiego oraz przedszkolach i Domach Pomocy Społecznej. Po studiach odbyła staż w Centralnej Dietetyce, firmie cateringowej, z którą obecnie współpracuje. Swoją wiedzę pogłębia na licznych szkoleniach i konferencjach. Wykłada przedmiot „Żywienie człowieka i komponowanie jadłospisów” w szkole policealnej.
W swojej pracy lubi kontakt z drugim człowiekiem, charakteryzuje ją duża wrażliwość na problemy. Każdemu pacjentowi poświęca ogromną uwagę, co skutkuje ułożeniem właściwej diety dostosowanej indywidualnie do jego potrzeb.
Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego z 2004 r. W 2011 r. uzyskał tytuł specjalisty w dziedzinie Radiologia i diagnostyka obrazowa.
Studia medyczne ukończyła w 1996 r. na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Następnie odbyła tam studia doktoranckie z dziedziny biologii molekularnej. W 2001 r. uzyskała tytuł doktora nauk medycznych, obroniony z wyróżnieniem za pracę pt. „Genetyczna ekspresja syntazy leukotrienu C4 w eozynofilach krwi obwodowej u chorych na astmę oskrzelową”. Za pracę naukową w tym okresie otrzymała m.in. Stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej dla Młodych Naukowców, Nagrodę Prezesa Rady Ministrów za rozprawę doktorską oraz wyróżnienie w Konkursie Aurelii Baczko przyznane przez Towarzystwo Popierania i Krzewienia Nauk w Warszawie.
W latach 2001-2002 przebywała na stypendium naukowym w Temple University School of Medicine, Philadelphia PA, USA. Była tam laureatką I nagrody w 22. dorocznym konkursie im. Dr Erwin Margulies w dziedzinie badań dotyczących nadkrzepliwości, przyznawanej w Sol Sherry Thrombosis Research Center, Temple University w Filadelfii.
W 2017 r. uzyskała tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych za rozprawę pt. „Rola wybranych receptorów integrynowych oraz ich selektywnych inhibitorów w modulacji reakcji zapalnej, ze szczególnym uwzględnieniem kolagenowych receptorów integrynowych w astmie”.
Od czasu ukończenia studiów związana była z II Katedrą Chorób Wewnętrznych Collegium Medicum UJ. Jest specjalistą z dziedziny chorób wewnętrznych, alergologii i immunologii klinicznej, a jej zainteresowania kliniczne i badawcze dotykają przede wszystkim tematyki schorzeń autoimmunologicznych i alergologicznych.
W 2005 r. ukończył studia na kierunku lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Należał do Studenckiego Towarzystwa Naukowego przy Klinice Chorób Serca i Naczyń Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II. W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie odbył staż, po którym to zdecydował się zostać pulmonologiem.
W 2006 r. rozpoczął pracę na Oddziale Pulmonologii w Szpitalu Powiatowym w Proszowicach. Gałęzią specjalizacji, którą się głównie zajmuje, i w której stara się ciągle rozwijać, jest endoskopia drzewa oskrzelowego. Wykonuje bronchoskopię, ultrasonografię wewnątrzoskrzelową z możliwością przeprowadzenia biopsji zmian znajdujących się w klatce piersiowej. W przeszłości zajmował się brachyterapią raka płuc w Zakładzie Radioterapii Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie, a aktualnie wykorzystuje swoje doświadczenie w tej dziedzinie w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie.
W wolnych chwilach jeździ na nartach, gra w tenisa, jeździ konno, na rowerze, wędkuje oraz czyta książki.
Uzyskane specjalizacje: